Damar Hastalıkları Önlemede Destek Çorapları

Ödemli ayakları ya da ağır bacakları olan kadınlar ya da erkekler, tüm gün ayakta durduklarında ya da işteyken ya da uçakla ya da araba ile uzun bir yolculuktan sonra bu belirtileri fark ederler. Uzun süre ayakta durma veya oturma, damar duvarlarında kademeli bir genişlemeye yol açan damarlardaki kan tıkanıklığını tetikleyebilir. Ayak bileğinden yukarıya doğru azalan basınç dağılımına sahip destek çorapları kan akışını hızlandırır ve bu nedenle hem erkekler hem de kadınlar için ideal bir koruyucu önlemdir.

 

Destek çorapları, venöz problemlere karşı koruyucu bir önlem olarak sağlıklı kişiler tarafından giyilir. Medikal kompresyon çoraplarından daha incedir ve bacak üzerindeki baskı kompresyon çorapları kadar yüksek değildir. Yine de, bacaklarda kan akışını aktif olarak desteklerler.

 

Damar yetersizliği sedanter yaşam tarzları, kalıtım, aşırı kilo, gebelik, hormon tedavileri gibi bir çok risk faktörü tarafından tetiklenen kronik bir hastalıktır. Bu risk faktörlerinden korunmada destek çoraplarının önemli derecede faydası vardır. Destek çorapları reçetesiz satın alınabilirken, tıbbi kompresyon çorapları genellikle bir venöz hastalık durumunda terapötik amaçlar için bir hekim tarafından reçete edilir.

 

Varimed Destek Çorapları için dört basınç derecesi mevcuttur :

 

  • 40 den 6-9 mmHg (ekstra hafif basınç)
  • 70 den 9-12 mmHg (hafif basınç)
  • 140 den 15-20 mmHg (orta basınç)
  • 280 den 20-25 mmHg (yüksek basınç)

 

Denye, çorapları örmek için kullanılan ipliğin ölçüsünü (çapını) gösterir. İplik denyesi arttıkça, kumaşın basıncı artar, ancak çoraplar daha az şeffaftır.

Varimed Medikal San.ve Tic. Ltd.Şti.
Terazidere Mah. Davutpaşa Çiftehavuzlar Cad. No: 28/30 Bayrampaşa 34035 İstanbul Türkiye 
Tel : +90 212 493 02 35 Pbx Fax : +90 212 544 12 14 E-mail : info@varimed.com.tr 
Web Tasarım GM