Varimed varis çoraplarında kullanılan mükemmel elastikiyete sahip çift kaplamalı iplik özelliklerinden dolayı elastikiyet ve esnekliklerini uzun süre koruma özelliğine sahiptir.

Varimed tarafından üretimde kullanılan iplikler, mükemmel elastikiyete sahip çift kaplamalı ipliklerdir. Bu iplikler Varis Çorapları, Anti Emboli Çorapları, Lenfödem Kollukları ve Elastik Destekler için özel olarak üretilmiş olup elastikiyet ve esnekliklerini uzun süre koruma özelliğine sahiptir. Böylelikle ürünlerin uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.
Varimed® Varis Çorapları, Anti Emboli Çorapları, Lenfödem Kollukları, Elastik Destekler ve Seyahat Çorapları bu ürünlerin üretimi için özel olarak tasarlanmış makineler tarafından örülmektedir. Bu makinelerde dört farklı basınç sınıfında ürünler üretilebilmektedir.
Örme işleminin ardından ürünlerin tüm dikim işlemleri özel dikiş makineleri ile yapılmaktadır. Bu dikim işlemlerinin çok düzgün olması çorabın kaliteli, konforlu ve dayanıklı olmasını sağlar.
Üretilen ürünlerin tamamı ilgili standartlar doğrultusunda kurulmuş olan mükemmel bir kalite kontrol sistemi içinde kontrol edilerek, kullanıcılara kusursuz olarak ulaştırılır.